Благой: Хълк и Витцел не са нищо особено

• зенит-
  • благой георгиев
Благой: Хълк и Витцел не са нищо особено - 1
Снимка: Благой Георгиев, Пресслужба Терек

Българският капитан на Терек Благой Георгиев коментира успеха на тима си с 2:0 над шампиона Зенит късно в петък вечерта.

С този успех тимът на българския халф увеличи серията си от победи на 5 и еднолично излезе начело в руската Висша лига. Преди мача двата отбора деляха първото място с по 16 точки.

Аилтон откри резултата в 85-ата мин, а в продължението на двубоя Лебеденко направи 2:0.

През втората част за домакините дебютираха купените за общо 95 млн. евро бразилски нападател Хълк и белгийски халф Аксел Витцел.

“В Зенит са събрани страхотни футболисти и да тръгнеш да се надиграваш с тях, би било самоубийствено. Спазихме тактическите указания на нашия треньор Станислав Черчесов и това даде резултат. Бяхме търпеливи и се борихме много на терена. Първият гол дойде след контраатака. При втория гол откраднахме топката”, сподели Благо.

Той добави, че след влизането си на почивката Хълк и Вицел не са направили нищо особено.

Следващата събота Терек приема Локо (М).