• победа-
  • старт

Световният номер 1 победи Дамир Джумхур с 6:1;6:4;6:1

Джокович започна силно участието си на US Open - 1

Световният номер 1 Новак Джокович стартира участието си на US Open с убедителна победа в три сета над босненеца Дамир Джумхур в първи кръг. Носителят на 17 трофея от Големия шлем се наложи с 6:1, 6:4, 6:1.

Това е 24 поредна победа за сърбина през сезона, като той все още няма загуба. Мачът се изигра на кортовете на тенис центъра "Били Джийн Кинг" в Ню Йорк, като Джокович не остави никакво съмнение в превъзходството си.

В първия сет той поведе с 5:0, като отрази точка за пробив в първия гейм. В третия пък постигна три пробива срещу съперника си от Босна. Джумхур оказа съпротива единствено във втория, но след ужасяващ гейм при 4:4 рухна. Следващият съперник на сърбина ще бъде британецът Кайл Едмънд, който преодоля в четири сета казахстанеца Аександър Бублик.