Левски се измъкна в последната минута срещу Витоша Бистрица

• цонев

"Сините" направиха 1:1 с "тигрите" в контрола

Левски се измъкна в последната минута срещу Витоша Бистрица - 1
Снимка: levski.bg

Левски направи 1:1 с втородивизионния Витоша (Бистрица) в контролна среща, играна на един от помощните терени на „Герена“. Мачът беше решителен за бъдещето при „сините“ на трима играчи, намиращи се на проби в последните седмици – Алекс Петков, Атанас Курдов и Клаудио Тавареш.

Домакините бяха близо до откриването на резултата в 15-ата минута, когато Патрик-Габриел Галчев от наказателното поле пропусна да уцели вратата. В следващата минута гостите поведоха. Венцислав Бонев се оказа непокрит при изпълнение на корнер и десния крак прати топката във вратата на Николай Кръстев.

Десет минути по-късно Насиру Мохамед намери Паулиньо в наказателното поле, но бразилецът от няколко метра не съумя да уцели вратата на Валентин Галев. Точно преди почивката удар на Паулиньо беше отразен от вратаря на Витоша.

През второто полувреме Георги Тодоров направи няколко промени в състава. Още на старта на втората част Витоша пропусна добра възможност за гол, когато Алекс Терзийски с глава стреля край вратата след центриране на Илия Йорданов.

В 73-ата минута Насиру Мохамед имаше малшанс, тъй като след негов удар от въздуха топката се отби в напречната греда. Малко след това гол на Живко Атанасов с глава беше отменен заради нарушение в нападение.

Минута преди края Мохамед проби отдясно в наказателното поле на Витоша и беше съборен. Новото попълнение Борислав Цонев беше точен при изпълнението на отсъдената дузпа.