• приказка-
  • us open-
  • корне-
  • уилямс

Българската тенисистка е на четвъртфинал на US Open след драматична победа над Ализе Корне с 6:4, 6:7 (5), 6:3

Невероятна Цветана Пиронкова продължава да радва България - 1

Завърналата се в професионалния тенис след тригодишно отсъствие Цветана Пиронкова срази французойката Ализе Корне с 6:4, 6:7 (5), 6:3 и за първи път в историята се класира за четвъртфиналите на US Open. Следващата съперничка на българката е носителката на 23 титли от Големия шлем Серина Уилямс.

Първата част не започна добре за Цвети, която допусна пробив при първото си подаване и губеше с 0:2. Българката бързо върна пробив и го затвърди за 2:2. Двете продължиха да печелят подаванията си до 4:4, когато Пиронкова регистрира втори пробив, а след това на свой сервис затвори сета при 6:4.

Пиронкова започна с пробив и поведе с 2:0 в шеметния и драматичен втори сет, продължил 1 час и 21 минути. В него двете се пробиха по четири пъти, за да се стигне в крайна сметка до тайбрек. В него Корне имаше повече късмет и след 7-5 точки успя да спечели сета със 7:6, пращайки мача в решителна трета част.

Българката пише своята приказка в турнира и допреди загубения тайбрек от французойката нямаше загубен сет след три срещи, елиминирайки по пътя си Людмила Самсонова, Гарбине Мугуруса и Дона Векич. Срещу Корне пък Цвети има 2 победи от 3 мача, но последната им среща е през 2011 година.

Победителката от мача между Пиронкова и Корне ще се изправи на четвъртфиналите срещу Серина Уилямс, която надви трудно гъркинята Мария Сакари с 6:3, 6:7 (6), 6:3.