Йънг Бойс получи предимство преди мача с ЦСКА

• цска-
  • лига европа

Отложиха утрешния мач на швейцарския шампион срещу Лугано

Йънг Бойс получи предимство преди мача с ЦСКА - 1

Швейцарският шампион Йънг Бойс, който е следващият съперник на ЦСКА в групите на Лига Европа, получи голямо предимство преди срещата между двата отбора в четвъртък (5 ноември).

Оказа се, че тимът от Берн няма да играе утрешния си шампионатен мач срещу Лугано, тъй като двубоят е отложен.

Така Йънг Бойс ще има 7 дни за възстановяване след тежкото гостуване на Клуж (1:1), докато българският тим ще продължи с поредицата от мачове четвъртък-неделя вече трета седмица.

Утре червените домакинстват на Царско село и не могат да пестят усилия, тъй като изостават сериозно зад лидера Локомотив (Пловдив).

Оказа се, че причина за отложения мач на Йънг Бойс не е тимът от Берн, а неговият противник. Двама играчи на Лугано са с положителни тестове за Ковид-19, а други шестима са под карантина. Поради тази причина клубът е поискал отлагане на сблъсъка и швейцарската федерация се е съгласила.