• алавен-
  • риоха

Каталунците не успяха да победят Алавес, мачът завърши наравно - 1:1

Барселона пак се издъни в Примера - 1

Барселона допусна нова грешка и завърши 1:1 при визитата си на Алавес в мач от осмия кръг на испанската Ла Лига. Луис Риоха (31) даде преднина на домакините, а Антоан Гризман (63) изравни. Минута преди изравнителния гол Хота Пелетейро получи втори жълт и червен картон и Алавес доигра мача в намален състав. Голове на Гризман в 70-ата минута и Лионел Меси в 85-ата не бяха признати заради засади.

В 13-ата минута Ансу Фати излезе сам срещу вратаря на домакините Пачеко, но изстрелът му мина встрани от лявата греда. Три минути след това Мендес шутира на отсрещната врата, но Нето спаси. Последва пропуск на Гризман от изгодна позиция, а в 23-ата минута Меси пробва хитро изпълнение от пряк свободен удар ниско под стената, но топката бе изчистена от голлинията.

След 31 минути игра Луис Риоха се възползва от неразбирателство между Жерард Пике и Нето и реализира за 1:0.

Малко преди края на първата част Меси отново получи възможност да вкара от пряк свободен удар, но изстрелът му бе отклонен в корнер.

През втората част Меси и Фати пропуснаха добри положения, а в 62-ата минута домакините останаха с човек по-малко, след като Хота получи втори жълт картон за високо вдигнат крак, който докосна Пике. Минутка по-късно Пина прати топката назад към вратаря си, но Гризман се оказа изключително съобразителен, овладя я и изравни за 1:1. Секунди след това Меси можеше да направи обрата пълен, но Пачеко направи страхотно спасяване на удара от близка дистанция.

В 70-ата минута Гризман прати топката в мрежата, но голът не бе признат заради засада на Тринкао по-рано в хода на атаката. Малко по-късно Дест излезе фронтално срещу вратата, но ударът му бе спасен от Пачеко. Моменти след това Баталия изчисти от голлинията удар с глава на Пике. В 85-ата минута и попадение на Меси не бе зачетено заради засада.

Барса е без успех вече четири поредни кръга и с 8 точки е на 12-а позиция, на 8 точки зад лидера Реал (Мадрид). Алавес е 13-и с 8 точки и по-лоша голова разлика от каталунците.