Куман: Неприемливо е да правим такива подаръци на съперника

• фати-
  • алавес

"Трябва да сме по-ефективни пред противниковата врата", смята наставникът на Барселона

Куман: Неприемливо е да правим такива подаръци на съперника - 1

Равенството срещу Алавес (1:1) беше четвърти пореден мач, в който Барселона не успя да спечели в Ла Лига. Каталунците играха почти цяло второ полувреме с човек повече, но стигнаха само до изравнителен гол на Антоан Гризман. Попадението беше първо за французина в седмия му мач под ръководството на Куман.

"Независимо от слабата ни игра до почивката, имахме 3-4 чисти положения. Трябва да сме по-ефективни пред противниковата врата. В няколко ситуации взехме грешните решения. А на всичкото отгоре, буквално подарихме гол на съперника. Това е неприемливо", ядосан беше Куман.

"Защо смених Ансу Фати? В предишния мач критиките бяха, че смените са закъснели. Исках да променя нещо, за да победим. Няма да коментирам дали е имало дузпа срещу Френки де Йонг", добави нидерландецът.

Барса е на 12-о място в класирането с едва 2 победи от 6 мача. В следващия кръг на "Камп Ноу" ще гостува Бетис.