Локомотив Пловдив се размина с грандиозна издънка за Купата на България

• илиев-
  • дузпа-
  • умарбаев-
  • муслимович

Пловдивчани трябваше да играят продължения срещу третодивизионния Загорец, но успяха да спечелят с 4:3

Локомотив Пловдив се размина с грандиозна издънка за Купата на България - 1

Носителят на Купата на България Локомотив (Пловдив) се размина с нечуван резил при гостуването си на третодивизионния Загорец (Нова Загора) в 1/16-финал на турнира. "Смърфовете" победиха трудно с 4:3, стигайки до продължения с попадение от дузпа и автогол на Загорец.

Мачът не започна добре за домакините, които направиха две принудителни смени в първите 10 минути, но в 20-ата Загорец шокира Локо и поведе с 1:0 с гол на появилия се като резерва Пламен Иванов.

Само три минути по-късно пловдивчани изравниха след дузпа за игра с ръка, реализирана от Димитър Илиев (1:1). Десет минути, след като изостана в резултата, Локомотив поведе. Централните защитници на Загорец Добромир Димитров и Явор Иванов не се разбраха и след рикошет в последния, топката влетя в мрежата на собствената им врата за 2:1 в полза на гостите.

Резултатът се запази до 87-ата минута, когато Николай Янков разтресе напречната греда със силен удар, а Пламен Иванов вкара втория си гол в мача отблизо за 2:2, с който прати мача в продължения.

Очакванията за драма в Нова Загора обаче не се оправдаха и Локомотив поведе с две попадения, дело на Парвиз Умарбаев в 99-ата за 3:2 и на Кенан Муслимович в 111-ата за 4:2.

Головото шоу обаче не свърши дотук и Пламен Иванов оформи хеттрика си за Загорец от дузпа в 114-ата минута.