Арсенал взе своето от Брайтън за втора поредна победа (ВИДЕО)

• висша лига-
  • премиър лийг

Тимът на Микел Артета записа втора поредна победа

Арсенал взе своето от Брайтън за втора поредна победа (ВИДЕО) - 1

Арсенал победи Брайтън с 1:0 като гост на стадион "Амекс Стейдиъм" в Премиър лийг. Така тимът на Микел Артета записа втора поредна победа, след като днес не показа абсолютно нищо през първата част.

Брайтън имаше предимство до почивката, но през второто полувреме Арсенал се активизира. Александре Лаказет (66') донесе трите точки на гостите, след като се разписа само 21 секунди след появата си в игра. Така лондончани най-сетне пречупиха този съперник, от който загубиха два пъти през миналия сезон, а освен това не бяха печелили срещу него в пет поредни срещи във всички турнири.

Брайтън пък остава само с една домакинска победа във Висшата лига през цялата 2020 година. Тя бе в предишния двубой срещу Арсенал.

Малкото интересни ситуации през първата част бяха пред вратата на Бернд Лено. "Чайките" отправиха осем удара по посока на вратата, един от които бе точен. В 37-ата минута центриране отдясно стигна на далечната греда до Джаханбахш, който стреля по земя, но Лено спаси. Арсенал не направи нищо в предни позиции. Джака изпълни един пряк свободен удар и това бе единственият изстрел в актива на гостите. Топката обаче премина над вратата.

Брайтън стартира добре и второто полувреме. Още в началото домакините претендираха за дузпа за единоборство между Дънк и Холдинг. ВАР прегледа ситуацията, но не откри нищо нередно. След този епизод обаче Арсенал започна да действа много добре в предни позиции. В 50-ата минута Обамеянг имаше страхотна възможност, след като центриране на Сака отляво стигна до него, но Санчес се намеси чудесно и изби удара отблизо на габонеца.

При последвалия корнер Оба отново отправи изстрел, който премина встрани. Две минути след това "топчиите" стигнаха до нова много добра възможност. Този път Смит Роу се освободи много добре от съперник и намери Мартинели в наказателното поле. Бразилецът опита да насочи топката към горния далечен ъгъл, но тя премина над вратата.

В 66-ата минута в игра за Арсенал се появи Александре Лаказет, който замени Мартинели. 21 секунди след това французинът откри резултата. Сака подаде много добре отдясно, връщайки към непокрития Лаказет. Последният стреля ниско в близкия ъгъл, давайки преднина на гостите.