Ман Юнайтед излъга Уулвърхямптън с късен гол на Рашфорд (ВИДЕО)

• манчестър юнайтед-
  • уулвърхемптън-
  • висша лига-
  • маркъс рашфорд

Маркъс Рашфорд вкара единствения гол в срещата в 93-ата минута след индивидуална акция и рикошет

Ман Юнайтед излъга Уулвърхямптън с късен гол на Рашфорд (ВИДЕО) - 1

Манчестър Юнайтед постигна драматична победа в добавеното време срещу Уулвърхемптън и излезе на второ място в английската Висша лига. Маркъс Рашфорд вкара единствения гол в срещата в 93-ата минута след индивидуална акция и рикошет. Гостите могат да съжаляват за изпуснатата точка.

Оле Гунар Солскяер е направи шест промени в сравнение със състава, завършил наравно с Лестър. Аарън Уан-Бисака, Алекс Телеш, Пол Погба, Неманя Матич, Мейсън Грийудд и Единсон Кавани бяха новите титуляри.

Нуно Ешпирито Санто отговори с 4 корекции. Ки-Яна Хувер беше титуляр за първи път във Висшата лига с екипа на "вълците". Макс Килман, Райън Аит-Нури и Виктор Ферейра също започнаха.

В началните минути "вълците" бяха отборът, който атакуваше по-опасно. Давид Де Хеа трябваше да се намесва на три пъти след удари на Нето, Витиня и Невеш.

В 24-тата минута Моутиньо центрира от фаул и Саис засече топката с глава, но тя кацна на напречната греда под погледа на Де Хеа.

Постепенно Юнайтед вдигна оборотите, а "вълците" се прибраха отзад. В 35-ата минута Бруно Фернандеш имаше чудесна възможност отблизо. Той засече топката от въздуха на далечната греда след много прецизно центриране на Грийнууд. Ударът обаче отиде право в Патрисио, който изби с краката си.

Пет минути преди почивката Де Хеа също се намеси блестящо. Нето центрира от свободен удар, а Саис засече на близката греда. Стражът на "червените дяволи" показа чудесен рефлекс и изби в корнер.

В началото на второто полувреме в игра за Юнайтед се появи Люк Шоу, който замени Алекс Телеш. Играта се накъса страшно много и в един период от време положенията липсваха.

Все пак на два пъти Маркъс Рашфорд почти излизаше в добри ситуации, но вземаше грешни решения. Единсон Кавани успя да отбележи попадение във вратата на Руи Патрисио, но то бе правилно отменено заради засада.

Гостите продължиха да атакуват и на Де Хеа отново се наложи да вади топката под гредата след много хубав удар с глава нa Ромен Саис.

В края "червените дяволи" упражниха сериозен натиск. И въпреки него, нещата отиваха към закономерен "хикс".

В 93-ата минута Бруно Фернандеш пусна много дълъг пас от своята половина по дясното крило. Маркъс Рашфорд надбяга всички и стигна до аутлинията. Англичанинът реши да играе сам и тръгна диагонално назад. Той стреля през защитници, които се опитваха да го блокират. Топката рикошира в Ромен Саис и излъга Руи Патрисио, влизайки точно до лявата му греда - 1:0.

Манчестър Юнайтед излезе на второ място с 28 точки, на 2 зад лидера Ливърпул. Двата тима имат по 15 изиграни мача.

Уулвърхемптън с 21 точки запази 12-ата позиция.