• серия а

''Бергамаските'' продължават да вкарват по много голове в своите мачове

Аталанта попиля отбора на Сасуоло - 1
Снимка: ЕРА/БГНЕС

Аталанта разгроми Сасуоло с 5:1 в един от седемте мача, които започнаха в 16:00 часа в Италия. "Бергамаските" отново демонстрираха атрактивния си нападателен стил срещу четвъртия в класирането преди днешния мач. Гостите, които са приятната изненада в шампионата не можaха да се противопостaвят на развилнялите се домакини.

В 11-ата минута Дуван Сапата откри за "бергамаските" след лошо изчистване на Влад Чиричес.

Точно когато приключваше първото полувреме Йосип Иличич подаде на Матео Песина, който от воле удвои резултата.

48-ата минута Дуван Сапата направи резултата класически. Той получи хубав пас назад от Ремо Фройлер.

Девет минути по-късно Робин Госенс вкара за 4:0, след като неговият удар беше отклонен и заблуди вратаря. Този път Сапата влезе в ролята на асистент.

Луис Муриел отбеляза за 5:0 в 68-ата минута след комбинация с Дуван Сапата и Ремо Фройлер.

Гостите все пак стигнаха до гол. Влад Кирикеш беше най-съобразителен в 75-ата минута, след като удар на Грегоар Дефрел беше блокиран.

Аталанта изпревари поне за няколко часа Ювентус и вече е на шесто място с 25 точки. Торинският гранд все пак има днес домакинство срещу Удинезе от 21:45 часа.