Футболистите на Дженаро Гатузо вкараха 4 попадения при гостуването си на Каляри

Публикувана: 3 Януари, 2021 19:20
0 КОМЕНТАРА | ВИДЯНА 616
Снимка: ЕРА/БГНЕС

Наполи спечели с 4:1 гостуването си на Каляри в мач от 15-ия кръг на италианската Серия "А". Отборът от Сардиния поддържаше относителен паритет до средата на второто полувреме, но втори жълт картон на Хараламбос Локоянис пречупи домакините и те се предадоха пред класата на неаполитанците.

Пиотр Зелински изведе гостите напред в 25-ата минута след пас на Андреа Петаня.

В 60-ата минута отборът от Сардиния успя да възстанови паритета. Рикардо Сотил центрира и Йоао Педро направи резултата 1:1.

Радостта на домакините трая две минути. Джовани ди Лоренцо центрира и Пиотр Зелински овладя топката, премина през защитата и вкара за 1:2.

След още три минути всичко вече беше решено. Хараламбос Локоянис направи тактически фаул, спъвайки Ирвинг Лозано. Това му струва втори жълт картон и домакините останаха с 10 футболисти на терена.

Гостите вече имаха пълно предимство. В 74-ата минута Ирвинг Лозано реагира най-добре след блокирани удар на Андреа Петаня и вкара за 1:3. Имаше известно забавяне преди потвърждаването на попадението, но и след ВАР то си остана редовно.

В 85-ата минута Фабрицио Калигара игра с ръка в наказателното поле и Джанлука Манянело отсъди дузпа за Наполи. Лоренцо Инсиние хладнокръвно увеличи на 1:4.

Наполи е на четвърто място с 28 точки, но има и един отложен мач срещу Ювентус. Тимът изостава на 8 точки от лидера Интер и на 6 точки от Милан, който е с 34 точки.