• астън вила-
  • фа къп

"Виланите" излязоха с формацията си до 23 години и загубиха с 4:1

Ливърпул логично победи младежите на Астън Вила - 1

Отборът на Ливърпул отстрани Астън Вила от ФА Къп, но домакините излязоха с формацията U23 заради многото заболели с коронавирус футболисти. Шампионите спечелиха с 4:1, но първото полувреме завърши 1:1, което със сигурност е накарало Юрген Клоп да повиши тон в съблекалнята.

Мачът до голяма степен повтори миналогодишния сблъсък между двата тима за Карабао Къп, когато „мърсисайдци“ излязоха с юношите, тъй като тогава представителния отбор бе зает с мач от Световното клубно първенство. Тогава Вила спечели с 5:0. За Вила не игра нито един футболист от първия отбор, а тимът до 23 години скоро се спаси от изпадане в своята дивизия.

Първото полувреме, както и целия мач на „Вила парк“, бе под диктовката на Ливърпул. Още в 4-ата минута, след центриране отдясно, Садио Мане с глава реализира за 0:1 и очакванията бяха за голова фиеста.

Гостите обаче изпуснаха няколко положения главно чрез Фабиньо и Мане, а вратарят на домакините Оноди се справи блестящо.

В 41-ата минута Луи Бари получи перфектно извеждащо подаване, пробяга около 30 метра и прати топката във вратата на гостите за 1:1.

Първото полувреме завърши с 83% владеене на топката от Ливърпул, но при равен резултат.

В началото на второто полувреме гостите наложиха очакван натиск. В 54-ата минута Мохамед Салах вкара топката в мрежата, но голът не бе зачетен заради засада.

Само 6 минути по-късно обаче логичното се случи и Ливърпул поведе. Минамино проби отдясно, подаде към Салах, който върна към Вайналдум и той от границата на наказателното поле отбеляза.

Ливърпул реши всичко с още два бързи гола. В 63-ата минута Садио Мане отново с глава реализира второто си попадение в мача, а в 65-ата Мохамед Салах също се разписа. Той получи пас от Джердан Шакири и отправи неспасяем удар по посока вратата на Вила.

До края на срещата нямаше кой знае колко голови положения, с изключение на шут на Тиаго Алкантара, който разтресе напречната греда.