Левски победи най-големия си кошмар в контрола

• робърта

"Сините" спечелиха с 1:0 срещу Олимпия Любляна

Левски победи най-големия си кошмар в контрола - 1
Снимка: levski.bg

Левски победи Олимпия Любляна с 1:0 в контролна среща, играна в Хърватия. Единственото попадение в срещата отбеляза Найджъл Робърта. В седмата минута Здравко Димитров стреля от границата на наказателното поле, но над напречната греда. Секунди след това Стивън Петков стреля с глава, но неточно.

В 17-ата минута Найджъл Робърта даде аванс на "сините". Здравко Димитров качи топката на главата на нидерландеца, който изпрати топката в долния десен ъгъл. В 22-ата минута Стивън Петков получи травма и бе заменен от Мартин Петков. В 36-ата минута Симеон Славчев изведе Мартин Петков сам срещу вратаря. Младокът опита да го прехвърли, но Фрелих успя да избие. В 40-ата минута Здравко Димитров бе настъпен от Финк, след което той отвърна и опита да изрита опитния играч на Олимпия, за което бе изгонен от игра.

През втората част Звонимир Микулич застана под рамката на вратата на мястото на Николай Михайлов, а Марин Петков влезе вместо изгонения Здравко Димитров. В 56-ата минута Илия Юруков замени Симеон Славчев.

В 62-ата минута Джорде Иванович също получи червен картон. В следващата минута Матео Стаматов замени Луи Нганиони.

В 68-ата минута шут на Тома Даске попадна точно в ръцете на вратаря на словенците. В 81-ата минута Насиру Мохамед бе заменен от Георги Александров, а Валери Божинов смени Робърта.

В 85-ата минута играч на Олимпия проби отдясно и центрира в наказателното поле, където топката бе свалена за Баскера, но Микулич се намеси отлично и не допусна резултатът да бъде изравнен.