Григор Димитров размаза австралиец и продължава напред на Australian Open

Българският тенисист спечели със 7:6, 6:1, 6:2 и ще играе с Пабло Кареньо-Буста в следващия кръг

Публикувана: 10 Февруари, 2021 15:18
13 КОМЕНТАРА | ВИДЯНА 1494
Оценка 5 от 5 гласа.

Григор Димитров победи представителя на домакините Алекс Болт с 3:0 (7:6, 6:1, 6:2) за по-малко от два часа (1:53) във втория си мач от тазгодишното издание на Australian Open и последен от днешната програма.

В следващия кръг Григор ще срещне Пабло Кареньо-Буста, спечелил по-рано днес срещу Ирджи Весели с 6:3, 7:6, 2:6, 6:4. Балансът на българина срещу испанеца е 3:3 победи, като Григор загуби последната битка помежду им в Барселона през 2018 година. Припомняме, че в първия кръг Димитров (номер 21) се справи с 43-ия в ранглистата Марин Чилич с 6:4, 6:2, 7:6 за малко над два часа.

Мачът между Григор и Болт започна много равностойно и двамата бяха много уверени при сервис геймовете си. При 3:3 се появи възможност за Григор да пробие Болт, но българинът не се възползва (3:4). Веднага след това обаче и австралиецът имаше брейк пойнт, но също не успя (4:4). Поредна възможност за Григор се откри в деветия гейм, като българинът на два пъти пропусна шансове за пробив (4:5). При 5:5 Болт поведе с 40:0 при свой сервис и не остави шансове на Григор да го пробие, като българинът трябваше да сервира, за да не загуби и да запази интригата. Димитров започна защитата си с ас, след което си взе гейма на нула, достигайки до тайбрек. В него Григор дръпна лесно с 4:1 след две грешки на съперника му, след което затвърди аванса си при свой сервис за 6:1, за да пречупи опонента си с трети пробив за крайното (7:6) 7:1.

Димитров започна уверено и втория сет, успявайки да пробие Болт за 2:0. Преди това българинът взе безпроблемно сервиса си за 1:0, а уверената му игра направи резултата 3:0 при свое подаване. Болт продължи да показва колебание, а Григор не му прости и поведе с 4:0. Българинът продължи наказателната си акция при свой сервис, като завърши гейма с форхенд уинър за 5:0. Болт се спаси от прекалено бърза загуба и взе подаването си за 5:1, но Димитров го прегази на нула за 6:1.

Димитров не му остави шансове и в началото на третия сет, повеждайки с 2:0 след два последователни гейма на нула. Хасковлията измъкна и третия (3:0), макар малко по-трудно, а съперникът му на три пъти се размина с пробив в четвъртия, който Григор все пак успя да спечели и поведе с 4:0. Австралиецът направи последен напън за нещо повече в сета и взе първия си гейм за 4:1. Това не стресна Григор и той се доближи на гейм от победата с 5:1 при свой сервис. Успехът не дойде толкова бързо, тъй като Болт спечели втори гейм в сета за 5:2, поведе с 30:0 при сервис на Димитров, но в крайна сметка капитулира и българинът взе победата с 6:2.