• атлетико мадрид-
  • меси-
  • дузпа

Каталунците завършиха наравно - 1:1 с Кадис

Нова груба грешка в защитата не позволи на Барселона да съкрати разликата с Атлетико Мадрид - 1

Барселона прекъсна серията си от седем поредни победи в шампионата, след като завърши 1:1 с Кадис на "Камп Ноу". Така каталунците пропуснаха шанса да се върнат в битката за титлата след грешните стъпки на Атлетико Мадрид и остават на осем точки от лидера Ла Лига при равен брой изиграни мачове.

Лионел Меси изведе домакините напред след гол от дузпа в 32-рата минута. Аржентинецът изравни по голове Луис Суарес в битката за голмайсторския приз, но ще запомни този двубой по-скоро с поредния рекорд, който подобри. Това бе мач №506 за него в испанския елит, като по този начин той изпревари Шави Ернандес като играчът с най-много срещи за Барселона в първенството.

Още два гола на "блаугранас" бяха отменени заради засади, а минута преди края поредната груба грешка на Клеман Лангле доведе до дузпа в полза на гостите, която Алекс Фернандес реализира. Последната загуба на Барселона в първенството бе именно от Кадис, което означава, че новакът взе четири точки от двата си мача с "блаугранас" през този сезон. Тимът на Роман Куман пък не успя да реагира след тежкото поражение от Пари Сен Жермен през седмицата и е все по-близо то това да регистрира нулев сезон.