Челси и Манчестър Юнайтед оставиха головете за друг път

• манчестър юнайтед-
  • челси-
  • висша лига

Грандовете не оправдаха високите очаквания за резултатен, напрегнат сблъсък за 0:0

Челси и Манчестър Юнайтед оставиха головете за друг път - 1

Челси и Манчестър Юнайтед не се победиха в мача помежду си от 26-ия кръг на английското футболно първенство.

Грандовете не оправдаха високите очаквания за резултатен, напрегнат сблъсък, като запазиха головете за друг път, а интригата съвсем не беше както обичайно - до последния възможен момент - 0:0.

Повече за поделянето на точките вероятно могат да съжаляват домакините, които имаха няколко много добри възможности да се разпишат още в рамките на първите 45 минути.

На старта на втората част пък Зиеш бе най-близо до гола, като беше изведен сам срещу Де Хеа, който обаче показа класа и отрази изстрела му от много близка дистанция с една ръка.

От Челси претендираха и за дузпа, за игра с ръка в наказателното поле, отново в рамките на откриващите 45 минути.

Повече от любопитно беше това, че съдията разгледа ситуацията посредством системата ВАР, видя контакта на дясната ръка на състезателя на "червените дяволи" с кълбото, но отсъди, че нарушение на правилата няма.

Това вбеси футболистите на Челси, които незабавно поискаха обяснение, но такова не им бе дадено.

През второто полувреме преобладаваха тежките сблъсъци по цялата дължина на терена и двете единайсеторки по-скоро внимаваха да не инкасират попадение във вратата си.

Така Юнайтед запазва втората, а Челси 5-ата си позиция във временното класиране.