Щутгарт победи Вердер Бремен след автогол

• вердер бремен-
  • щутгарт-
  • бундеслига-

Щутгарт победи Вердер Бремен след автогол - 1

Отборът на Щутгарт стигна до минимална победа с 1:0 като домакин на Вердер Бремен в мач от 27-ия кръг на германската Бундеслига. Единственото попадение падна в 81-ата минута и то бе автогол на Лудвиг Аугустинсон.

„Швабите“ играха като цяло по-добре, имаха по-чистите положения и показаха, че повече искат трите точки в двубоя.

Скъпоценният гол дойде в 81-ата минута, когато Гонсало Кастро намери на лявото крило Борна Соса, който центрира в наказателното поле, а там топката удари в лицето Лудвиг Аугустинсон и попадна в мрежата на вратаря Иржи Павленка.

В 89-ата минута Дарко Чурлинов можеше да удвои, но ударът му премина на около метър от лявата греда на Павленка.

В добавеното време на срещата Юя Осако имаше шанс да изравни, но изстрелът му премина малко встрани от вратата.

С този успех Щутгарт се настани на седмата позиция с актив от 39 точки, на четири от местата, даващи право на участие в Лига Европа. Вердер остава 13-и с 30 точки.