• 3:2

"Свраките" подчиниха Уест Хем на свой терен с 3:2

Нюкасъл извоюва много ценна победа - 1
Снимка: ЕРА/БГНЕС

Уест Хем отнесе тежък удар по амбициите си за челната четворка на английското първенство по футбол, след като Джо Уилък вкара късен гол с глава и Нюкасъл спечели с 3:2 драматичен двубой от днешния съботен следобед. С това "свраките" почти се спасиха и математически от изпадане.

Лондончаните капитулираха през първото полувреме, когато Иса Диоп си вкара автогол и Лукаш Фабиански допусна груба грешка за втори, а Крейг Доусън бе изгонен по-късно от игра. Те обаче овладяха нервите през втората част и стигнаха изненадващо до равенство.

Диоп вкара в правилната врата в 73-та минута и Джеси Лингард бе точен от дузпа за 2:2 само десет минути преди края на редовното време. Нюкасъл обаче натисна и изпусна чисто положение в ответната атака, а Уилък се разписа с глава за крайното 3:2 в 82-та минута.

Уест Хем остана четвърти с 55 точки от 32 мача и има само една повече от Челси, който е с двубой по-малко. Нюкасъл пък е на девет точки от първия под чертата на изпадащите Фулъм.