Ферер се класира за 1/2-финал в Австралия

• джокович-
  • australian open
Ферер се класира за 1/2-финал в Австралия - 1
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Световният номер 5 Давид Ферер бе съвсем близо до загубата срещу сънародника си Николас Алмагро, но все пак стигна до победа с 4-6, 4-6, 7-5, 7-6(4), 6-2 и се класира за полуфиналите на Australian Open, предаде БГНЕС.

Ферер бе спечелил всички 12 мача между двамата до днес, но на "Род Лейвър Арина" поставеният под номер 10 Алмагро доминираше разиграванията през първите две части и заслужено поведе с 2:0. Алмагро продължи да води играта и сервираше за мача при 5-4 в третата част, когато Ферер се пробуди и отвърна на удара. Световният номер 11 още два пъти до края на двубоя разполагаше със сервис, за да спечели срещата, но всеки път съперникът му успяваше да пробие.

В крайна сметка Ферер стигна до пълен обрат след 3 часа и 44 минути и се превърна в първия полуфиналист в Мелбърн. За място на финала той ще спори с победителя от мача между Новак Джокович и Томаш Бердих.