• бердих-
  • ферер
Джокович победи Бердих и е на полуфинал - 1
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Световният номер 1 Новак Джокович записа 19-та си поредна победа на Australian Open, след като надигра Томаш Бердих с 6-1, 4-6, 6-1, 6-4 и се класира за полуфиналите на турнира, предаде БГНЕС.

Джокович не показа признаци на умора от маратонския си мач срещу Станислас Вавринка пред два дни и тотално надигра поствения по номер 5 в схемата Бердих. Сърбинът взе първия сет след само 28 минути, но бе разконцентриран в началото на втората част и допусна пробив. Чешкият тенисист удържа преднината си до края на сета и успя да изравни резултата, но нямаше сили за повече. Ноле тотално доминираше в следващите две части и в крайна сметка затвори мача след 2 часа и 31 минути.

За място на финала трикратният шампион от Мелбърн ще спори с испанеца Давид Ферер, който по-рано днес победи своя сънародник Николас Алмагро в петсетова драма.