Борусия Дортмунд изкова победата в дербито с РБ Лайпциг и направи Байерн шампион

Публикувана: 8 Май, 2021 19:02
0 КОМЕНТАРА | ВИДЯНА 990
Снимка: ЕРА/БГНЕС

Борусия Дортмунд демонстрира характер в решителните мачове от Бундеслигата. Вестфалци гледат все по-уверено към място в Топ 4, след като постигнаха важен успех при домакинството си на РБ Лайпциг. Момчетата на Един Терзич спечелиха с 3:2 и по този начин временно изместиха Айнтрахт от четвъртата позиция, а освен това направиха отборът на Байерн Мюнхен официално шампион.

"Биковете" пък остават на второто място и се нуждаят от една победа, за да си гарантират сребърните медали.

Битката на "Сигнал-Идуна Парк" оправда очакванията за красив и нападателен футбол.

С оглед липсата на контузения Ерлинг Халанд, Марко Ройс очаквано се превърна в големия лидер за домакините. Именно негово попадение даде ранен аванс на дортмундци. В седмата минута капитанът сътвори отлична комбинация с Торган Азар, която завърши с негов мощен шут под гредата Гулаши.

Седмицата, в която унгарецът подписа нов договор с РБ, не се очертаваше да бъде успешна в игрови план, тъй като той допусна второ попадение в 51-ата. Рафаел Герейро намери Джейдън Санчо по фланга. Английският национал демонстрира техника на малък периметър, след което много технично насочи към далечния ъгъл.

Лайпциг се върна в мача с настъпването на 63-ата минута. Шведът Форсберг центрира от корнер, при който най-съобразителен се оказа Лукас Колстерман, реализира с глава в мрежата на Бюрки. Любопитното за швейцарския страж беше, че той се появи на почивката заради контузия на Марвин Хитц.

Намаляването на "жълто-черната" преднина притесни сериозно домакините. Те се поддадоха на напрежението и логично бяха пробити за втори път. При тази ситуация в прегръдките на своите колеги попадна Дани Олмо, който превърна в гол асистенция на Хванг Хее-Чан.

Все пак съдбата бе настроена благосклонно към Борусия и победата се оказа тяхно притежание с решително попадение в 87-ата минута. Санчо и Герейро направиха комбинация за милиони, която завърши с попадение на англичанина в опразнената врата.

В следващия кръг Дортмунд гостува на Майнц. Лайпциг ще отстоява второто си място срещу Волфсбург.

В останалите срещи от Бундеслигата, стартирали в 16:30 ч. българско време, Хофенхайм победи у дома Шалке 04 с 4:2, Вердер Бремен и Байер Леверкузен не успяха да си вкарат голове - 0:0, а Волфсбург удари Унион Берлин с 3:0 на свой терен.

По-късно днес Байерн Мюнхен приема Борусия Мьонхенгладбах на свой терен.