Публикувана: 8 Май, 2021 20:05
23 КОМЕНТАРА | ВИДЯНА 1886
Снимка: ludogorets.com/архив
Оценка 3 от 6 гласа.

Локомотив (Пловдив) победи Лудогорец с 2:1 като гост в мач от 28-ия кръг на efbet Лига. "Орлите" вече си бяха осигурили титлата, а след края на мача получиха своя трофей. Бърнард Текпетей откри резултата в 15-ата минута, а само две по-късно Георги Минчев изравни. В 32-ата минута Димитър Илиев направи пълен обрат от дузпа.

Шампионите завършиха срещата с девет души, след като Елвис Ману и Каули бяха изгонени през второто полувреме.

С успеха "смърфовете" събраха 55 точки и излязоха на второ място във временното класиране. Лудогорец остава с 67 точки.

Първите минути на мача бяха равностойни. Разградчани удариха първи в 15-ата минута. Тогава след многоходова атака Доминик Янков намери Бърнрд Текпетей отляво. Ганаецът финтира Бирсент Карагарен, нагласи си топката и със силен удар вкара за 1:0.

Гостите бързо възстановиха равенството. Две минути по-късно Парвиз Умарбаев с прецизно центриране отляво качи топката на главата на оставения непокрит Георги Минчев и нападателят не остави шансове на Кристиян Кахлина.

В 22-ата минута хърватският вратар се намеси след хубав удар на Минчев от пряк свободен удар от около 20 метра. Три минути след това Димитър Илиев изведе на стрелкова позиция в наказателното поле Кристиян Илич. Хърватинът стреля под ъгъл, но Кахлина отново спаси.

В 28-ата минута Кирил Десподов проби отляво и центрира. Елвис Ману успя да чукна топката под плонжа на Илко Пиргов и я насочи към вратата. Диниш Алмейда обаче притича и успя да изчисти.

В 32-ата минута Локомотив стигна до пълен обрат. Димитър Илиев овладя центриране отляво и бе препънат от Текпетей в наказателното поле. Ивайло Стоянов посочи бялата точка, а ВАР потвърди решението му. Зад топката застана капитанът на "смърфовете" и с хладнокръвен удар вкара за 1:2.

До края на първата част коварен удар на Илич бе блокиран от Георги Терзиев. В продължението пък Ману се оказа на стрелкова позиция в наказателното поле, но Момчил Цветанов го блокира.

В началото на второто полувреме Десподов прати топката покрай вратата от пряк свободен удар. В 59-ата минута Сисиньо стигна до топката до аулинията и върна в наказателното поле за Десподов. Националът стреля от близка дистанция, но след рикошет в крака на Алмейда топката излезе в корнер.

Две минути по-късно Ману извърши нарушение срещи Пиргов и получи втори жълт картон, оставяйки своя отбор с човек по-малко.

В 66-ата минута пловдивчани получиха право да изпълнят пряк свободен удар пред наказателното поле. Умарбаев обаче прати топката опасно покрай вратата. Малко след това отново таджикистанският халф се оказа на стрелкова позиция от малък ъгъл, но Кахлина изби в корнер.

В 71-ата минута Георги Терзиев засече с глава центриране от корнер, но ударът му мина покрай целта.

Десет минути след това Лудогорец остана с девет души на терена. Каули удари с лакът Митко Илиев и получи втори жълт картон.

Малко след това Пиргов боксира удар с глава на Терзиев след центриране на Мавис Чибота. До края на мача Ивайло Стоянов показа още няколко жълти картона, а "смърфовете" удържава аванса си.