• чемпиъншип

В Лондон "артилеристите" победиха с 3:1 "дроздовете"

Арсенал запрати УБА в Чемпиъншип - 1
Снимка: ЕРА/БГНЕС

Уест Бромич Албиън ще играе в Чемпиъншип през следващия сезон. Това стана възможно, след като Арсенал победи тима с 3:1 на своя "Емирeйтс стейдиъм".

3 кръга преди края гостите в днешната битка са на 10 точки от спасението.

По този начин бе нарушена и традицията Сам Алърдайс никога да не е изпадал от Висшата лига в кариерата си.

В 15-ата минута късметът покри лондончани, след като Робинсън стреля в гредата, прехвърляйки Лено.

В 29-ата минута Арсенал поведе. Уилиан подаде отлично на Сака, който върна от аутлинията и Емил Смит-Роу засече отлично от въздуха, за да даде аванс на лондончани.

Няколко минути по-късно домакините вкараха отново. Пепе получи близо до страничната линия, влезе към центъра и със страхотен удар в далечния ъгъл не остави шансове на Сам Джонстън, вкарвайки великолепен гол.

Аджей накара Бернд Лено да отбива удара му над гредата, преди Габриел и Чеймбърс да не успеят да намерят вратата за домакините.

В 67-ата минута интригата се върна. Уест Бромич организира отлична контраатака, при която Перейра се измъкна от Себайос, стигна до границата на наказателното поле, нагласи топката на левия си крак и я прати в далечния ъгъл с отличен изстрел.

В последната минута от редовното време Уилиан вкара след отлично изпълнен пряк свободен удар и с 52 точки Арсенал се върна на 9-ото място в класирането.