• плейоф-
  • английска висша лига-
  • 1:0-
  • чемпиъншип

Борнемут стартира отлично втората част и след десет минути игра успя да открие резултата плейофния двубой

Борнемут е с крачка по-близо до Висшата лига от Брентфорд - 1
Снимка: Facebook/AFC Bournemouth

Борнемут взе минимален аванс с 1:0 над Брентфорд в първия полуфинален плейоф за влизане във Висшата лига.

Домакините стартираха агресивно двубоя и още в 11-ата минута имаха добра възможност да открият резултата. Жеферсон Лерма нанесе изстрел от въздуха от границата на наказателното поле, но топката прелетя над напречната греда.

В 18-ата минута Доминик Соланке бе намерен в наказателното поле, където стреля с глава, пращайки топката в десния страничен стълб.

Постепенно двата тима заиграха равностойно, но в следващите минути липсваха головите опасности.

В 41-ата минута Стив Кук бе над всички и стреля с глава, но Давид Рая се намеси решително.

Борнемут стартира отлично втората част и след десет минути игра успя да открие резултата. Дейвид Брукс подаде към Арно Данжума, който красиво реализира в мрежата на гостите.

В 61-ата минута Брентфорд имаше отлична възможност да възстанови равенството. Матиас Йенсен стреля отлично от въздуха, но топката премина покрай лявата греда.

До края на двубоя липсваха чистите голови положения и резултатът остана непроменен. Реваншът между двата тима е в събота, когато Брентфорд ще приеме Борнемут.