Младежите на България загубиха от Русия преди евроквалификациите

• младежки национален отбор

Единственият гол в срещата вкара Михаил Игнатов в 12-ата минута

Младежите на България загубиха от Русия преди евроквалификациите - 1
Снимка: Lap.bg

Младежкият национален отбор на България загуби с 0:1 от връстниците си от Русия в контролна среща. Проверката се игра на стадион "Славия".

Единственият гол в срещата вкара Михаил Игнатов в 12-ата минута.

Първата добра възможност в мача беше за домакините, но Будачев отрази удар на Християн Петров.

В 12-ата минута Игнатов с параболичен удар с глава направи безпомощен Вуцов.

В 28-ата минута българите организираха добра атака. Минчев получи отляво, напредна и опита удар, който вратарят на Русия изби в корнер.

Десет минути по-късно Тюкавин преодоля Симеон Петров и шутира мощно от 22 метра, но Вуцов реагира добре и изби. Малко след това Косарев се озова на стрелкова позиция, но ударът му бе блокиран от Християн Петров.

В 58-ата минута Филип Кръстев намери резервата Митко Митков, който отправи топовен удар от около 20 метра, но топката мина над гредата.

В 77-ата минута Станислав Шопов центрира на задната греда за Симеон Петров. Защитникът отправи силен удар с глава, който мина покрай вратата. Три минути след това "лъвчетата" пратиха топката във вратата на Русия, но голът на Мирчев бе отменен заради игра с ръка.

На 8 юни България ще се изправи срещу Албания в нова контрола.

България: 12. Светослав Вуцов, 6. Виктор Попов, 4. Християн Петров, 20. Симеон Петров, 22. Патрик-Габриел Галчев, 5. Йоан Бауренски, 8. Илия Груев, 14. Филип Кръстев, 11. Мартин Минчев, 21. Мартин Петков, 10. Владимир Николов

Резерви: Дамян Дамянов, Виктор Николов, Томислав Папазов, Емануел Мирчев, Станислав Шопов, Димитър Митков, Тихомир Димитров, Мартин Дичев, Марин Петков, Атанас Чернев, Митко Митков

Русия: 1. Будачев, 2. Клушевич, 4. Кармаев, 5. Силянов, 6. Литвинов, 9. Игнатов, 10. Косарев, 11. Тюкавин, 18. Умяров, 20. Прокин, 21. Пруцев

Резерви: 20. Ботнар, 4. Агапов, 7. Оганесян, 8. Карапузов, 13. Хотулев, 14. Карпов, 15. Степанов, 16. Кривцов, 17. Климов, 19. Кравцов, 22. Боженов, 23. Агкацев