17 Юни, 2021 23:58 3 816 2

• нидерландия-
  • австрия-
  • евро 2020-

Селекцията на Франк Де Бур има два успеха от два мача и ще финишира като лидер групата си

UEFA EURO 2020: Нидерландия си осигури място на 1/8-финалите след победа над Австрия - 1

Нидерландия победи Австрия в мач от група "С" на Евро 2020. "Лалетата" се наложиха у дома с 2:0, осигурявайки си място на осминафиналите.

Селекцията на Франк Де Бур има два успеха от два мача и ще финишира като лидер групата си. За второто място ще се борят Украйна с три точки и Австрия със същия актив.

В следващите мачове, Нидерландия се изправя срещу Северна Македония, докато Австрия ще мери сили с Украйна.

Днешният двубой на "Йохан Кройф Арена" не бе особено интригуващ. "Лалетата" рано поведоха след дузпа, изпълнена от Депай, а Дъмфрис удвои през втората част.

Срещата започна равностойно. В 7-ата минута, Де Фрай получи извеждащо подаване от Дъмфрис, напредна по дясното крило и на границите на наказателното поле падна след съприкосновение с австриец, но съдията не отсъди нарушение.

В следващата ситуация, Дъмфрис бе настъпен в наказателното поле, съдията разгледа ситуацията с помощта на ВАР системата и отсъди дузпа. Зад бялата точка застана Мемфис Депай, който не сбърка за 1:0.

В 24-ата минута след изпълнение от тъч на Дъмфрис, директно към Депай, Алаба подцени ситуацията и нападателят стреля и топката се удари във външната страна на мрежата.

В 39-ата минута "лалетата" бяха близо до второ попадение. Вут Вегхорст овладя дълго подаване и вместо да стреля от добра позиция в наказателното поле, реши да подаде към Депай, който се намираше успоредно на него, но звездата стреля неточно. До края на първата част нападателят, който е много близо до Барселона, се отличи с още един пропуск.

През втората част, мачът не продължи да не бъде особено зрелищен. В 61-ата минута, Де Фрай стреля с глава, вратарят изби, топката попадна в Де Лихт, но защитник изби, предотвратявайки добра възможност за домакините.

В 67-ата минута "лалетата" решиха всичко. Мален бе изведен в дълбочина сам срещу вратаря, подаде към Дъмфрис, който на празна врата отбеляза.

"Лалета" предвкусваха вече победата и класирането на осминафиналите, а от своя страна австрийците не предложиха много футболни аргументи, за да ги спрат.

Първият точен удар към вратата, отправен от гостите, дойде чак в 83-ата минута чрез Онисиво, но опитният Стекеленбург се намеси.