Ноле помете чилиец, би го за по-малко от два часа

• новак джокович-
  • кристиан гарин-
  • уимбълдън

Петкратният шампион на Уимбълдън стартира срещата на бърза предавка, реализирайки два пробива в откриващия сет

Ноле помете чилиец, би го за по-малко от два часа - 1
Снимка: EPA/БГНЕС

Водачът в световната ранглиста Новак Джокович продължава успешно защитата на титлата си от Уимбълдън, след като стигна до поредна трисетова победа, този път над чилиеца Кристиан Гарин със 6:2, 6:4, 6:2 за около час и 50 минути игра, предаде tennis24.bg.

Петкратният шампион стартира срещата на бърза предавка, реализирайки два пробива в откриващия сет. Във втората част и двамата имаха възможности за пробив, като играта бе равностойна до деветия гейм, когато актуалният първенец в турнира направи решителен пробив, за да се доближи на сет от крайния успех. Той бе ознаменуван с идентичен резултат на първия сет и нови два пробива на сметката на сърбина.

Джокера завърши с девет аса и загуби само три точки на първо подаване за целия мач. Той отрази и двете възможности за пробив пред 17-ия в основната схема южноамериканец. Ноле направи два пъти повече печеливши удари от съперника – 28 на 14, и три непредизвикани грешки по-малко – 23 на 26.

Джокович се класира за 12-ия си четвъртфинал в турнира и общо 50-и в турнирите от Големия шлем, където негов съперник ще бъде унгарецът Мартон Фучович, който отстрани петия в схемата Андрей Рубльов след 6:3, 4:6, 4:6, 6:0, 6:3.