Спартак Варна се завърна във Втора лига с победа

• втора лига-
  • нефтохимик

"Соколите" биха с 3:1 Нефтохимик в Бургас

Спартак Варна се завърна във Втора лига с победа - 1

Спартак се завърна във Втора лига с победа, след като спечели срещу Нефтохимик с 3:1 в мач от първия кръг на стадион "Лазур" в Бургас. Спартаклии бяха подкрепяни от над 250 свои привърженици, които пътуваха за двубоя с автобуси, микробуси и коли.

Головете за първите три точки реализираха Николай Иванов (38), Мехмед Сабри (40) и Архан Исуф (80), като попадението на Сабри е достойно за всеки футболен буквар.

Минути преди срещата имаше меле на трибуните между фенове на двата тима. След провокации на бургазлии част от варненските ултраси напуснаха клетката и се стигна до кратък бой. Страстите, обаче бързо бяха потушени.

В 12-ата минута Виктор Митев шутира, но топката премина край вратата.

В 26-ата минута домакините откриха резултата. Точен бе Калоян Стефанов с нисък удар по земята - 1:0.

В 38-ата минута Спартак изравни. След корнер и последвало меле Николай Иванов насочи отблизо топката в мрежата - 1:1.

Две минути по-късно варненци стигнаха до пълен обрат. Виктор Митев центрира и Мехмед Сабри вкара страхотен гол от воле - 2:1 за Спартак.

През второто полувреме Спартак игра тактически правилно. Футболистите на Васил Петров бързо затваряха пространствата и не допускаха опасности пред вратата си, като използваха всеки опит за бързи атаки.

По-добрата игра на Спартак даде резултат в 80-ата минута, когато варненци отбелязаха ново попадение чрез Архан Исуф. След центриране и кратко меле от границата на големия пеналт Исуф отправи кълбото с безпощаден шут в мрежата - 3:1 за Спартак.

Съставът на Спартак (1-4-1-2-3): 1. Станислав Нисторов - 13. Архан Исуф, 6. Генади Луго, 19. Никола Борисов, 2. Велислав Боев - 8. Георги Георгиев (68 - 17. Цветан Илиев) - 10. Янчо Андреев (капитан), 20. Николай Иванов (88 - 45. Даниел Начев) - 9. Мехмед Сабри, 7. Георги Бабалиев (58 - 23. Владислав Мирчев), 11. Виктор Митев (88 - 24. Георги Божилов)
Резерви: 99. Иван Атанасов, 3. Ибрям Ибрям, 22. Александър Стефанов
Съдия: Димитър Цолов, асистенти: Андрей Николов, Марин Бонев (София)