• европейски шампио

19-годишният българин заслужено триумфира със златния медал

Емил Нейков стана европейски шампион - 1
Снимка: bgswim.com

Емил Нейков стана европейски шампион на скиф до 23 години. 19-годишният българин направи много силна втора част на финала на Европейското първенство по гребане до 23 години в Крушвица (Полша) и заслужено триумфира със златния медал.

Нейков се движеше втори до средата на дистанцията - 1000 метра, но след това излезе начело и не изпусна първото място до самия край на състезанието. Нейков завърши за 6:52.23 минути.

Втори е Кай Шацле от Швейцария, който финишира 2.33 секунди зад българския състезател. Трети се нареди полякът Пьотр Пломински.

През юли Емил Нейков стана световен първенец на скиф до 23 години. Нейков е син на олимпийската шампионка в гребането Румяна Нейкова.

Както вече съобщихме, по-рано днес европейски шампион стана и Лазар Пенев. Той триумфира в дисциплината скиф лека категория.