В странен мач Фиорентина направи нещо немислимо през миналия сезон

През изминалата кампания в Серия А стадионът на Аталанта се бе превърнал в непревземаема крепост

Публикувана: 12 Септември, 2021 10:17
0 КОМЕНТАРА | ВИДЯНА 1411
В странен мач Фиорентина направи нещо немислимо през миналия сезон - 1
Снимка: EPA/БГНЕС

Тимовете на Аталанта и Фиорентина изиграха интригуващ сблъсък в 3-ия кръг на Серия А, който в крайна сметка бе спечелен от гостите от Флоренция. „Виолетовите” се наложиха с 2:1, а и трите гола в мача дойдоха след дузпи. Попадение на домакините в самото начало на срещата пък бе отменено с ВАР заради засада.

Именно това бе първото интересно положение в срещата. Берат Джимсити реализира в мрежата на Пиетро Теракано, но след преглед на ситуацията с помощта на видео асистентите, голът бе отменен.

Душан Влахович даде преднина на гостите след точно изпълнена дузпа в 33-ата минута. Веднага след подновяването на играта през втората част, отново той се нагърби с изпълнението на втората дузпа в полза на Фиорентина, и отново не сгреши – 2:0.

Крайният резултат бе оформен от Дуван Сабата също от 11-метров наказателен удар в 65-ата минута.

Това е втори успех за Фиорентина от началото на сезона, а Аталанта регистрира първото си поражение.