• ливърпул-
  • лийдс-
  • английска висша лига-
  • 3:0

На терена мърсисайдци нямаха много проблеми, като отбелязаха с втората си по-опасна атака в двубоя

Класата на Ливърпул си каза думата срещу Лийдс, но "червените" дадоха жертва - 1
Снимка: EPA/БГНЕС

Ливърпул постигна третата победа от началото на сезона в Премиър лийг. Селекцията на Юрген Клоп се справи с регионалния съперник Лийдс, побеждавайки йоркширци с 3:0 насред "Елън Роуд". Успехът изкачи Мане и компания до третото място във временното класиране.

Тежка контузия пък получи младият талант на мърсисайдци Харви Елиът.

На терена "червените" нямаха много проблеми, като отбелязаха с втората си по-опасна атака в двубоя. В 15-ата минута Меслие сътвори фантастично спасяване срещу Диого Жота, но малко след това капитулира при удар на Салах. Цялата атака на гостите беше фантастична, като всичко завърши с остро подаване на Александър-Арнолд малко пред голлинията на съперника.

Малко след подновяването на играта, Юрген Клоп имаше претенции за дузпа, но реферът даде сигнал само за корнер. И това обаче свърши работа на мърсисайдци, които секунди по-късно стигнаха до гола. Фабиньо се оказа най-съобразителен при създалото се меле и отблизо направи 0:2.

Лийдс тотално абдикира от амбициите си, когато в 60-ата минута Паскал Страйк се намеси по ужасен начин срещу съперник и бе изгонен с директен червен картон.

До края главното действащо лице на терена бе Илан Мелие, като френският страж спаси йоркширци от разгром с чудесни намеси при удари на Мане и Хендерсън. В крайна сметка той отстъпи пред сенегалеца, който получи отлично подаване от Тиаго в 92-ата минута.

В следващия кръг Ливърпул приема Кристъл Палас, докато Лийдс ще търси първа победа при гостуването си на Нюкасъл.