• цска 1948

Днешният двубой беше официален повторен дебют на Станимир Стоилов в дома на "сините"

Левски надигра ЦСКА 1948, но не победи! - 1
Снимка: ПФК Черно море

Левски и ФК ЦСКА 1948 не се победиха в мач от 8-ия кръг на efbet Лига. Срещата на "Герена" завърши 0:0, а домакините могат да съжаляват за изпуснатата победа, тъй като владееха инициативата през почти целия двубой и създадоха куп положения.

Днешният двубой беше официален повторен дебют на Станимир Стоилов в дома на "сините". В първия му мач начело на тима, при гостуването на Локомотив, отборът също направи равенство. Неговият колега на треньорската скамейка на гостите - Николай Киров дебютира миналия кръг с победа над Ботев (Враца).

Срещата започна с тотален натиск на Левски. В 15-ата минута, "сините" стигнаха до чисто голово положение. Драган Михайлович подаде към Билал Бари, нападателят свали с глава към Марин Петков, младокът овладя и стреля, Даниел Наумов се намеси и изби, а топката се удари в страничната греда.

Последва тотална доминация на домакините на терена. От своя страна гостите се бяха прибрали плътно и разчитаха на епизодични контраатаки.

Единствената реална възможност за "червените" през първата част беше в 38-ата минута, когато Денислав Александров подаде отляво към Русев, той се засуети и забави, върна по-назад към Емил Мартинов, но ударът му бе блокиран.

В самия край на полувремето, Здравко Димитров подаде остро по земя към Билал Бари, който с едно докосване отрази към Боби Цонев. Халфът стреля силно с левия крак силно, но неточно. През втората част Левски продължи да бъде по-активният отбор в търсене на попадение.

В 56-ата минута Драган Михайлович центрира към Билал Бари в наказателното поле, нападателят скочи и насочи с глава, но право в обсега на Даниел Наумов.

14 минути по-късно, ФК ЦСКА 1948 стигна до най-чистата си ситуация в мача. Георги Русев проби отляво като излъга Христос Шелис и подаде към Галин Иванов, който с глава стреля, но Николай Михайлов улови.

В края на мача "червените" поискаха дузпа заради игра с ръка на Димитър Костадинов, но след намесата на ВАР, не бе отсъдена такава.