5 КОМЕНТАРА | ВИДЯНА 1637
Лацио подчини Рома в дерби с 5 гола - 1
Снимка: БГНЕС/ EPA
Оценка 3.9 от 7 гласа.

В изключително интересен двубой от шестия кръг на италианското първенство Лацио победи Рома в римското дерби с 3:2.

Сергей Милинкович-Савич и Педро дадоха преднина от два гола на „орлите” само в рамките на първите двадесет минути. Ибанес върна едно попадение малко преди края на първото полувреме. В 63-ата минута Фелипе Андерсон направи резултата 3:1 в полза на Лацио, но шест минути по-късно от дузпа Жордан Верету вкара втори гол за Рома. До края на мача отборът на Жозе Моуриньо отипа да изравни резултата с натиск над Лацио, но в крайна сметка не успя да вкара трети гол.

С победата Лацио се изкачи до шестото място във временно класиране (с 11 точки), докато Рома е на четвърта позиция (с 12 точки). В друг интересен двубой от калчото, игран по-рано днес, Ювентус победи у дома Сампдория с 3:2, докато Фиорентина би Удинезе като гост с 1:0. Сасуоло пък надви у дома с 1:0 новака в първенството Салернитана.