Лудогорец безпроблемно победи Ботев (Враца)

• ботев враца-
  • разград-

И четирите гола в мача бяха отбелязани през първото полувреме

Лудогорец безпроблемно победи Ботев (Враца) - 1

Шампионът Лудогорец победи с 3:1 Ботев (Враца) в мач от деветия кръг на българското първенство. Всички попадения в срещата паднаха преди почивката. Любопитен факт сред титулярните състави бе, че домакините излязоха само с чужденци в стартовите 11. Сред резервите пък имаше само двама българи - Георги Терзиев и Доминик Янков.

"Орлите" стигнаха до заслужения успех още през първата част, когато създадоха още куп положения, които обаче не бяха оползотворени. Домакините стартираха силно, но врачани успяха бързо да се върнат в мача. До края на полувремето обаче момчетата на Станислав Генчев диктуваха темпото и успяха да стигнат до нови две попадения, които решиха и двубоя.

През втората част Лудогорец спести сили и не допусна изненада. Единствената лоша новина за тима бе новата контузия на нападателя Ихинио Марин, който се наложи да напусне принудително игра десетина минути преди края на срещата. В четвъртък Лудогорец ще се изправи срещу Цървена звезда в първия си мач от груповата фаза в Лига Европа.