• 1:0

Бергамаските определено бяха по-добрият отбор на терена срещу Йънг Бойс

Аталанта постигна важен успех в ШЛ - 1
Снимка: EPA/БГНЕС

Отборът на Аталанта записа първия си успех в тазгодишното издание на Шампионската лига, след като надделя с минималното 1:0 при домакинството си на Йънг Бойс от втория кръг в група F.

Бергамаските определено бяха по-добрият отбор тази вечер и заслужено спечелиха мача, макар и да не демонстрираха обичайната си мощ в атака. В 17-ата минута Рафаел Толой се разписа след центриране от фал, но ВАР отмени гола му заради засада.

Все пак “нерадзурите” стигнаха до победно попадение в 68-ата минута, когато на аутлинията Дуван Сапата прокара топката между краката на Сандро Лаупер и я подаде на Матео Песина, който беше точен от няколко метра.

Така Аталанта поведе в групата с актив от 4 точки, докато Йънг Бойс вече е втори с 3 пункта. По-късно е двубоят между последния Манчестър Юнайтед и третия Виляреал.