• франция-
  • лига на нациите

Франция триумфира в Лигата на нациите след обрат над Испания (ВИДЕО) - 1

Франция победи Испания с 2:1 и спечели финала в турнира Лига на нациите.

Двата тима изиграха много скучно първо полувреме, но зрелищната втора част оправда предварителните очаквания за сблъсъка.

Най-интересното през първата част бе една ситуация, в която испанците претендираха за дузпа. След справка с ВАР съдията Тейлър реши да подмине положението.

След час игра обаче започна същинската част на мача.

В 64-ата Ернандес нацели гредата, а по-малко от минута след това Испания наказа грешката му.

Оярсабал беше изведен чудесно от Бускетс и откри резултата.

Отново няколко секунди по-късно обаче топката вече беше пред другата врата и Карим Бензема напомни за себе си. Головият хищник на Реал набързо върна равенството след асистенция на Мбапе.

Самият той сложи точка на спора в 80-ата минута и направи обрата пълен.

До края Испания изпусна няколко изгодни положения за 2:2 и в крайна сметка ще се задоволи с второто място.