• английска висша лига

През целия дуел на „Викаридж Роуд” хората на Юрген Клоп не поставиха под никакво съмнение доминацията си

Ливърпул смаза Уотфорд в дебюта на Раниери - 1
Снимка: EPA/БГНЕС/AРХИВ

Отборът на Ливърпул се завърна по блестящ начин след паузата за национални отбори към ангажиментите си във Висшата лига и разкова с 5:0 Уотфорд при визитата си в първи мач от осмия кръг от елита на Англия.

През целия дуел на „Викаридж Роуд” хората на Юрген Клоп не поставиха под никакво съмнение доминацията си и логично тимът се поздрави с успеха след хеттрик на Роберто Фирмино.

Садио Мане откри резултата за гостите след перфектна асистенция отдясно на Мохамед Салах. Роберто Фирмино удвои актива за "червените" в 37-ата минута. Роберто Фирмино вкара втория си гол в мача в 52-ата минута. Мохамед Салах вкара четвъртия гол в 54-ата минута, а Роберто Фирмино оформи своя хеттрик в добавеното време на срещата.

Успехът изпрати „червените” временно на върха в класирането във Висшата лига, като Ливърпул има 18 точки след осем изиграни мача. Втори е Челси с 16 пункта, но и с мач пасив спрямо 19-кратния шампион на Англия. Дебютът на Клаудио Раниери начело на „стършелите” със сигурност няма да бъде помнен с добро, а отборът остана 15-и със 7 точки.

Следващият мач на Ливърпул е дуел с Атлетико Мадрид като гост в Шампионска лига, докато за Уотфорд предстои визита на другия отбор край река Мърси – Евертън.