• чалъндж къп

Българската гимнастичка спечели ново отличие за страната ни

Боряна Калейн отново ни направи горди! - 1
Снимка: Българска федерация по художествена гимнастика/Фейсбук страница

Боряна Калейн спечели титлата в многобоя на турнира по художествена гимнастика "Чалъндж къп" в румънския град Клуж-Напока. Възпитаничката на Марияна Памукова събра 103.700 точки, след като днес получи оценки 27.550 точки на бухалки и 22.250 на лента, където имаше неточности. В първия ден вчера Калейн беше оценена с 26.750 на обръч и 27.150 на топка. Така тя влиза на финалите и на четирите уреда, като на три от тях (без лента) е с най-високи оценки.

Втората българка Татяна Воложанина се нареди пета с 96.200 точки. Днес тя изигра силна композиция с лента и има оценка от 22.350 точки, която е трета по сила. На бухалки Воложанина получи 24.150 точки, а вчера има 25.100 на обръч и 24.600 на топка. Тя също се класира за финалите на всичките четири уреда утре.

Сребърният медал спечели италианката Милена Балдасари с 99.600 точки, а трета и четвърта са двете рускини Даря Трубникова с 99.300 точки и Ирина Аненкова с 98.550 точки.

За състезателките това е последна проверка преди Световното първенство в Япония в края на месеца. В надпреварата при жените участваха 27 гимнастички. Съдия за България на турнира е Филипа Филипа.