• 3:1

В двубоя бяха отсъдени две дузпи - по една за двата отбора

Лацио спечели дерби мача с Интер - 1
Снимка: EPA/БГНЕС

Лацио победи Интер в дербито на осмия кръг от италианската Серия А. Грандът на Рим изобставаше в резултата на полувремето с 0:1, но стигна до успеха с 3:1.

Иван Перишич откри резултата в 12-ата минута и даде поводи за радост в лагера на гостите.

През второто полувреме Чиро Имобиле изравни от дузпа в 64-ата, а в 81-ата Фелипе Андерсон направи пълен обрата.

Две минути по-късно се стигна до здраво меле, след което съдията нашари футболистите на двата отбора.

В добавеното време Милинкович-Савич оформи крайното 3:1 и прати в екстаз тифозите на домакините.

Отново в него, в самия край на мача, сериозно се спречкаха, но за щастие до сериозни инциденти не се стигна.