• торино-
  • 1:0-
  • серия а

Наполи измъкна победата срещу Торино в последните десет минути

„Небесносините“ продължават да са лидери във временното класиране с 24 точки от също толкова възможни

Публикувана: 17 Октомври, 2021 21:47
0 КОМЕНТАРА | ВИДЯНА 812
Наполи измъкна победата срещу Торино в последните десет минути - 1
Снимка: EPA/БГНЕС

Перфектното представяне на Наполи от началото на сезона в Серия А продължи и в 8-ия кръг. Южняците надвиха трудно с 1:0 у дома Торино. Единственото попадение в мача вкара Виктор Осимен в 81-ата минута.

Така „небесносините“ продължават да са лидери във временното класиране с 24 точки от също толкова възможни. „Биковете“ са 12-и с 8 точки.

Двубоят започна с домакински натиск. В 26-ата минута след меле в наказателното поле и намесата на ВАР Наполи получи дузпа. Зад топката застана Лоренцо Инсинье, който стреля в десния ъгъл, но Ваня Милинкович-Савич спаси.

В 57-ата минута Джовани Ди Лоренцо прати топката с глава във вратата след центриране от пряк свободен удар. Голът обаче беше отменен заради засада. Малко след това Ървинг Лозано пропусна от удобна позиция.

В 66-ата минута Торино можеше да открие резултата, но Давид Оспина се намеси решително при удар на Йосип Брекало.

Победното попадение за „партенопеите“ падна в 81-ата минута. Тогава Виктор Осимен се разписа с глава след центриране на Елиф Елмас и донесе осма поредна победа на своя отбор.