Атлетик Билбао спечели зрелището с Бетис на "Сан Мамес"

• бетис-
  • ла лига-
  • 3:2-
  • сан мамес

Мачът можеше да завърши по най-различни заради множеството положения и пред двете врати

Атлетик Билбао спечели зрелището с Бетис на "Сан Мамес" - 1
Снимка: EPA/БГНЕС

Атлетик Билбао сложи край на негативната си серия от 8 поредни мача без победа в Ла Лига. Баските надвиха с 3:2 на своя стадион "Сан Мамес" Бетис в двубой от 18-ия кръг на испанското първенство. Двата тима изиграха вълнуващ мач с множество интересни моменти и пред двете врати.

Още във втората минута Иняки Уилямс бе изведен сам срещу вратаря на гостите от Севиля Руи Силва и изпрати топката в мрежата. Отговорът на андалусийците дойде само 4 минути по-късно. Серхио Каналес центрира много добре към Алекс Морено, който опита удар с глава. Стражът на домакините Юлен Агиресабала успя да закачи леко топката, но тя попадна право в Хуанми и той почти от голлинията я отклони във вратата - 1:1.

Седем минути след паузата гостите сътвориха хубава атака, при която Набил Фекир получи топката в наказателното поле и с безпощаден шут опъна мрежата зад Агиресабала. "Лъвовете" обаче успяха да обърнат резултата за втори път днес и да се преборят за победата. В 72-ата минута Иняки Уибямс заби втория си гол в срещата, като с мощен изстрел от малък ъгъл порази целта. Минута преди края резервата Оскар де Маркос стреля от дъгата на наказателното поле, получи се рикошет в тялото на играч на Бетис и топката се озова във вратата.

Атлетик Билбао е девети в класирането с 24 точки. Бетис пък претърпя първо поражение след 4 поредни победи в шампионата и е трети с 33 точки.

В по-ранния мач от Ла Лига днес Гранада разби Майорка с 4:1 на свой терен. В момента се играе двубоят между Хетафе и Осасуна, а късният двубой, от 22:00 българско време, противопоставя Реал Мадрид и Кадис.