Вижте резултатите от мачовете в НБА тази нощ

• нба-
  • nba-
  • резултати

Кевин Лов и Дариъс Гарланд вкараха по 22 точки и Кливланд разгроми със 144:99 Торонто

Вижте резултатите от мачовете в НБА тази нощ - 1

Джоел Ембийд направи дабъл-дабъл и Филаделфия победи със 117:96 Вашингтон в мач от редовния сезон на НБА.

Ембийд записа 36 точки и 13 борби, а Тобиас Харис вкара още 23 за Сиксърс, които отново са с положителен баланс при 17-16. Те са втори в Атлантическата дивизия с шест мача зад Бруклин, а Вашингтон заема същата позиция зад Маями в Югоизточната. Хийт изостават с 3.5 мача от лидера.

Въпреки че изнесе отличен мач, Ембийд се забърка и в инцидент. 3:04 минути преди края на третата четвъртина той бе фаулиран от Монтрезъл Харел и двамата си размениха по няколко обидни думи, преди да получат технически нарушения. 30 секунди по-късно Харел бутна отново Ембийд и му изкрещя в лицето, заради което играчът на Вашингтон бе изгонен. Той бе ескортиран извън игрището, а в това време Ембийд му махаше за довиждане до следващата им среща. Спенсър Динуиди пък бе най-резултатен за Вашингтон със 17 точки.

Кевин Лов и Дариъс Гарланд вкараха по 22 точки и Кливланд разгроми със 144:99 Торонто. Лаури Марканен добави 20 точки за Кавс, които изравниха клубен рекорд с цели 46 в рамките на третата четвъртина. Това бе и пета поредна домакинска победа за отбора на Кливланд, който вкара цели 22 тройки при 52 стрелби.

Юта Уатанабе записа личен рекорд в кариерата си с 26 точки и 13 борби за Торонто.

Зак Лавин вкара 32 точки при завръщането си в игра и Демар Дерозън отбеляза други 24 при победа на Чикаго със 113:105 срещу Индиана. Никола Вучевич записа дабъл-дабъл с 16 точки и 15 борби при третата поредна победа на Булс, а Крис Левърт вкара 27 за Пейсърс.

Никола Йокич записа впечатляващите 26 точки и 22 борби при победа на Денвър със 103:100 срещу Лос Анджелис Клипърс, които бяха без контузения Пол Джордж. Нъгетс почти загубиха преднина от 17 точки, но стрелбата на Брендън Бостън със сирената бе неточна.