С осакатен състав Наполи взе максимума от мача със Сампдория

• наполи-
  • сампдория-
  • 1:0-
  • серия а

Единственото попадение за възпитаниците на Лучано Спалети отбеляза италианският таран Андреа Петаня в 43-ата минута

С осакатен състав Наполи взе максимума от мача със Сампдория - 1
Снимка: EPA/БГНЕС

Отборът на Наполи записа първа победа през новата 2022-а година, след като надви бойкия тим на Сампдория в среща от 21-ия кръг на италианската Серия А. С успеха „партенопеите“ се приближиха на три точки от шампиона Интер, който е с мач по-малко и късно тази вечер приема Лацио на „Сан Сиро“ и на пет от новия лидер Милан, който по-рано днес победи Венеция като гост с 3:0.

Единственото попадение за възпитаниците на Лучано Спалети отбеляза италианският таран Андреа Петаня в 43-ата минута. Тимът от Неапол създаде доста положения, но личеше сериозно липсата на титулярния централен нападател Виктор Осимен.

Лоша новина за Спалети е контузията, която получи капитанът на тима Лоренцо Инсиние. Европейският шампион с Италия от лятото бе заменен в 30-ата минута от Матео Политано.

Неаполитанци бяха в този мач без редица футболисти, сред които Виктор Осимен, Калиду Кулибали, Ървинг Лозано, Кевин Малкуит и Марио Руй. За „моряците“ пък отсъстваха Микел Дамсгор, Антонио Кандрева, Майа Йошида и Валерио Вере.