• египет-
  • кот д'ивоар-
  • купа на африканските нации

Мохамед Салах вкара победния наказателен удар

120 минути не стигнаха на Кот Д'Ивоар и Египет, но дузпите помогнаха за разрешаването на спора - 1

Два от големите фаворити за Купата на африканските нации Кот Д'Ивоар и Египет трябваше да решат спора помежду си след дузпи, след като 120 минути не стигнаха за звездите от двата тима, за да се победят.

В редовното време видяхме типично тактическо надиграване между двата тима - нещо, което до сега в турнира не видяхме в нито един мач. Те неутрализираха успешно силните си страни с добра организация в защита, когато това се провалеше, вратарите се намесваха, за да задържат нулевото равенство.

Мохамед Ел–Шенауи обаче трябваше да напусне с контузия и добрата му игра под рамката на вратата означаваше, че символичните домакини ще имат известно предимство, ако се стигнеше до дузпи.

Тези очаквания обаче не се оправдаха, защото именно резервата Габаски направи единственото спасяване от наказателните удари срещу Ерик Баи, макар защитникът на Манчестър Юнайтед да го улесни максимално със засилката си от само една крачка.

Мохамед Салах обаче бе далеч по-категоричен при последното изпълнение, вкарвайки за 4:5. Капитанът поведе с личния си пример и вече Египет е на 1/4-финал, а там вече чака Мароко.

Тази вечер от 21:00 часа остава да разберем и последния участник в най-добрите 8 между тимовете на Мали и Екваториална Гвинея.