• ла лига

На „кралете” им се наложи да осъществяват пълен обрат

Реал Мадрид се възползва максимално добре от грешката на Севиля - 1
Снимка: EPA/БГНЕС

Реал Мадрид разби Реал Сосиедад с 4:1 на своя "Сантиаго Бернабеу". Срещата беше от 27-ия кръг на Ла Лига.

Баските излязоха напред в резултата в 10-тата минута след гол на Микел Оярсабал. В 40-тата минута обаче Едуардо Камавинга изравни след превъзходен удар от далечна дистанция.

В 43-тата минута, само три минути след изравняването, страхотно изпълнение на Модрич от границата на наказателното поле донесе пълен обрат за „кралете”.

В 75-тата минута Карим Бензема вкара от дузпа, а четири минути по-късно Марко Асенсио оформи крайния резултат.

С успеха „белите” събраха 63 точки и увеличиха аванса си на върха във временното класиране на 8 точки пред втория Севиля, който в този кръг направи нулево равенство срещу Алавес.

Тимът на Реал Сосиедад остана шести с 44 точки.