Гранада не успя да спре Валенсия за трета поредна победа

• ла лига

Прилепите” изиграха изключително силно второ полувреме

Гранада не успя да спре Валенсия за трета поредна победа - 1
Снимка: EPA/БГНЕС

Валенсия победи Гранада с 3:1 у дома в мач от 27-ия кръг на Ла Лига. „Прилепите” стигнаха до успеха през второто полувреме, когато паднаха всички голове в мача.

Три минути след почивката Гонсало Гедеш се възползва от подаване на Карлос Солер и откри резултата.

В 51-ата минута домакините удвоиха аванса си, като този път Солер се превърна в асистент на Макси Гомес.

Пет минути след това Жауме Доменек си вкара автогол и върна Гранада в мача. В 61-ата минута Валенсия получи дузпа и Солер оформи крайното 3:1.

С успеха „прилепите” събраха 36 точки и заемат 9-о място във временното класиране. Гранада е над чертата с 25 точки.