Лампард с 203-ти гол за победата на Челси

• мач-
  • победа
Лампард с 203-ти гол за победата на Челси - 1
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Челси стигна до пълен обрат срещу Астън  Вила и победи с 2:1 в мач от 37-ия кръг на висшата лига.

Франк Лампaрд вкара 202-ия и 203-ия си гол за Челси, с което донесе обрат и победа с 2:1 на своя отбор над Астън Вила.

Кристиан Бентеке даде преднина на домакините в 15-ата минута, а след попадението си поздрави  Стилиян Петров, който преди няколко дни обяви, че слага край на кариерата си като състезател.

Бентеке показа фланелка с името на българина, който наблюдаваше мача от трибуните на "Вила Парк".

В 61-ата минута Франк Лампард направи 1:1, с което изравни головия рекорд на Боби Тамблинг от 202 попадения за Челси, а в 88-ата минута вкара исторически рекорден 203-ти гол, с който донесе победата на гостите.

Двата отбора завършиха в числено намалени състави след червените картони на Рамиреш и Бентеке.

С успеха лондончани със сигурност си гарантираха място в Шампионската лига.