Черно море гази с 5:0 в Елитната до 17 години

• елитна група до 17 години

Кристо Яначков на два пъти, Пламен Аршев, Кристиян Стоянов и Александър Киров вкараха за "моряците" във Варна

Черно море гази с 5:0 в Елитната до 17 години - 1
Снимка: ПФК Черно море

Отборът на Черно море записа най-резултатната си победа за 2022 година в Елитната група до 17 години. Възпитаниците на Тодор Каменов разпиляха тима на Спартак Пловдив с 5:0 в мач от 23-ия кръг на шампионата, игран на стадион "Корабостроител" под Аспаруховия мост.

"Моряците" стартираха силно двубоя и до почивката водеха с 2:0 с голове на Пламен Аршев и Кристиян Стоянов. Освен попаденията варненци пропуснаха още куп голови ситуации.

През второто полувреме Кристо Яначков на два пъти и Александър Киров оформиха крайния резултат.

В следващия кръг Черно море гостува на Ботев Пловдив. Срещата от 24-ия кръг на Елитната група до 17 години е в четвъртък, 21 април от 12,30 часа.

Съставите:

Черно море: Георги Ненов, Димитър Павлу, Виктор Спасов, Георги Венциславов, Борис Стойков, Пламен Аршев, Кристиян Евдокиев, Георги Пасков, Кристиян Стоянов, Петър Маринов, Александър Киров (Георги Марков, Дениз Хаджиев, Валентин Калъчев, Дейвид Луканов, Толга Мюрвет, Кристо Яначков, Радослав Петров).

Спартак Пловдив: Стефан Врацов, Александър Локов, Георги Миленчев, Йордан Послийски, Кирил Велинов, Любомир Филипов, Людмил Сотиров, Стоян Костадинов, Стоян Чинков, Теодор Желев (Борислав Ракев, Никола Дишкелов, Синан Халил).