• стенли
Легендите се събраха да почетат Стенли - 1
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Легендите на българския футбол се обединиха около благородната кауза на Стилиян Петров в борбата с левкемията.

Димитър Бербатов и Йордан Лечков застанаха един до друг в благотворителния мач на стадион „Васил Левски". Христо Стоичков, Мартин Петров и Ивайло Йорданов бяха малка част от съзвездието на терена.

Завидна спортна форма демонстрираха бившите футболисти на ЦСКА Красимир Балъков и селекционерът на националите Любо Пенев.

„Искам да пожеля успех на Стилян с тази коварна болест. Всички българи сме с него и искаме да я победи. Той е сред изключителните български футболисти, които ги знаят в цял свят. Пожелавам му бързо да се върне сред нас. Стилияне, ние сме с теб!", каза Бала при смяната си.

За разлика от него, легендата на Левски Наско Сираков все още преживяваше загубата на титлата и не успя да зарадва феновете с нищо атрактивно. Все пак той направи шоу за публиката, когато бе заменен от участника в „Къртицата" Божидар Искренов.

„Гледам, че Гиби е в страхотна форма и е готов да играе отново. На мен годините са ми много", коментира Наско.

Българските звезди имаха сериозно превъзходство, но едва в 23-ата минута откриха резултата чрез Мартин Петров. Той замени Христо Стоичков, получил травма в левия прасец и технично препарира стража на Вила.

В 32-ата минута англичаните изравниха. За попадението в мрежата на Здравко Здравков помогна и поройният дъжд, завалял над Националния стадион „Васил Левски".

Нашите започнаха второто полувреме с гол на Димитър Бербатов. Нападателят отбеляза с пета след триходова комбинация с Илиан Илиев и Мартин Петров.

Междувременно селекционер номер едно на ХХ век Димитър Пенев направи своя анализ на случващото се.

„Дълго време нашите футболисти не са играли, за да направим добро впечатление. Англичаните - те си знаят и винаги играят. Днес организаторите позакъсняха с организацията, защото касите за билетите, два дена бяха затворени. Стилиян вече подобрява своето здраве. Пожелания да се чувства добре. Успех му желая в неговото треньорско поприще", каза Пената.

Астън Вила намери сили да върне и второто попадение в 70-ата минута, но веднага след подновяването на играта Бербатов направи 3:2 с атрактивно воле.

Четвърт час преди края Мартин Петров даде третата си асистенция в мача, а сред реализаторите се записа Михтарски.

Големият липсващ на терена беше президентът на БФС Боби Михайлов. Бившият вратар, бе заплашен със саморазправа от Христо Стоичков и реши да гледа от трибуните.